HİBEBİS
EN

HABERLER

02 Kasım 2018 Zigana Dağındaki Tesisler Yenilendi

Doğu Karadeniz’in önemli turizm merkezlerinden Zigana Dağı’ndaki tesisler, Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı Projesi’nden sağlanan 1,5 milyon lira destekle restore edildi. Tarihi İpek Yolu üzerinde bulunan ve ziyaretçilerine yazın yayla, kışın kayak imkanı sunan 2 bin 50 rakımdaki Zigana Dağı, yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktası oluyor. 

Zigana Dağı’ndaki tesislerin bulunduğu bölgede, Gümüşhane Valisi Okay Memiş’in girişimleriyle TANAP projesinden 1,5 milyon liralık destek sağlanarak sokak sağlıklaştırması yapıldı. Ziyaretçilerin daha kaliteli ve hijyenik ortamda hizmet alabilmeleri için hazırlanan projeyle dağdaki tesislerin iç ve dış görünümü yenilenerek, bölge nezih bir görünüme kavuşturuldu. Çalışmaların ardından Zigana Dağı’ndaki tesislerde incelemelerde bulunan Gümüşhane Valisi Okay Memiş, gazetecilere yaptığı açıklamada, Zigana Dağı’nın bilinen ve hayranlık uyandıran bir turizm destinasyonu olduğunu söyledi.

Tarihi İpek Yolu üzerinde bulunan Zigana Dağı’nın yüzyıllardır cazibesini koruduğuna işaret eden Memiş, Zigana Dağı ile tesislere yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgi gösterdiğine dikkati çekti.

 

Kaynak:AA

TANAP Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenme Politikası hakkında Bilgilendirme
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında Tanap Doğalgaz İletim Anonim Şirketi (“Tanap”) Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenme Politikasını (“Politika”) incelemek ve güncellemeleri takip edebilmek için www.tanap.com adresini ziyaret edebilirsiniz.