HİBEBİS
EN

HABERLER

02 Kasım 2018 "Köylere, 450-500 Adet Çöp Konteynırı Dağıtılacak"

Edirne İl Genel Meclisi’nin AK Partili Üyesi Adnan Vural, yaptığı açıklamada; Keşan’ın köylerine çöp konteynırı dağıtımı, yol sorunu ve Enez Devlet Hastanesi’nin durumu hakkında değerlendirmelerde bulundu.

“Köylerimize çöp konteynırı dağıtacağız”

Keşan Köylere Hizmet Götürme Birliği toplantısının geçen hafta içerisinde yapıldığını hatırlatarak, sözlerine başlayan Vural, şunları söyledi: “Birlik tarafından TANAP için bir proje hazırlamıştık ve o onaylandı. Proje kapsamında, 445 bin lira para gelecek ve bunun yaklaşık yüzde 95’i hibedir. Köylerimizde, çöp konteynırı sayısı yetersiz ve bunu yakın zaman içerisinde köy muhtarlarımızda dile getirmişti. Bu hibe parayla, köylerimize 450-500 adet çöp konteynırı alacağız. Böylece, köylerimizde çöp konteynırı sorunu olmayacak. 15-20 gün içerisinde, köylerimizde konteynır dağıtımına başlayacağız.”

“Şabanmera’da, sıcak asfalt çalışması başlıyor”

Adnan Vural, sözlerine şöyle devam etti: “KÖYDES projesi kapsamında, Şabanmera Köyü yolumuzu ihale etmiştik. Ancak, alan firma işi yapamadığı için ihaleyi iptal ettik. Yolun hemen ihalesini yaptık ve pazartesi günü sıcak asfalt çalışmasına başlıyoruz.”

“Köylerdeki eksiklikleri, Aksal’a ilettik”

Köylerdeki eksiklikleri tespit etmeye çalıştıklarını ifade eden Vural“Eksiklikleri tespit edip, çözüme kavuşturmak için çalışıyoruz. Edirne Milletvekilimiz Fatma Aksal’ı ziyaretimizde köylerimizdeki eksiklikleri kendisine illettik. Ayrıca, 10 ya da 15 köyümüze konak yapılacak. İnşallah, 2019 yılı içerisinde bu köy konaklarımız yapılacaktır. Milletvekilimizin Keşanlı olması bizler için bir avantajdır.” dedi.

“1 Kasım’da ihaleye çıkacak”

Enez Devlet Hastanesi hakkında da, konuşan Adnan Vural, sözlerini şöyle tamamladı: “Hastanenin gecikme nedeni, AK Parti’den kaynaklı değil; firmadan kaynaklıdır. Hastanenin diğer eksikliklerinin giderilmesi için 1 Kasım’da yeniden ihaleye çıkacak. Hastane şuanda yüzde 85 seviyelerindedir. İnşallah 2019 yılının ocak ayı sonunda eksiklikler bitirilip, hastane bölgeye hizmet vermeye başlayacaktır.”
Kaynak: http://www.gundemsaros.com.tr/haber/koylere-450-500-adet-cop-konteyniri-dagitilacak

(Haber: Deniz ÇİL)

TANAP Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenme Politikası hakkında Bilgilendirme
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında Tanap Doğalgaz İletim Anonim Şirketi (“Tanap”) Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenme Politikasını (“Politika”) incelemek ve güncellemeleri takip edebilmek için www.tanap.com adresini ziyaret edebilirsiniz.