HİBEBİS

04 Ağustos 2017 HABİTAT Karavanı Yola Çıktı

TANAP Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları öncelik alanlarında yer alan ve TANAP'ın doğrudan yatırım yaparak desteklediği 6 Projeden biri olan ''Habitat Sosyo-Ekonomik Kalkınma Programını''nın Lansman ve Erzurum Proje Ofisi açılışı 3 Ağustos 2017, Perşembe günü Erzurum'da Dedeman Ski Lodge Otel'de gerçekleştirdi

Toplantıya, Habitat Derneği Başkanı, Sayın Sezai Hazır, TANAP Kalite, İş Sağlığı Güvenliği, Sosyal ve Çevre Direktörü, Sayın Fatih Erdem, Erzurum Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili, Sayın Mevlüt Doğan, program ortağı kurumların yöneticileri, yerel idari sorumluları ve program gönüllüleri katıldı.

Program ile TANAP Boru Hattı güzergâhı üzerinde bulunan Ardahan, Kars ve Erzurum illerinde, beşeri sermayenin geliştirilmesini destekleyici eğitim ve teknik destek faaliyetleriyle çocuk ve gençlerin toplumsal hayata, yetişkinlerin de ekonomik hayata aktif katılımının güçlendirilmesi hedeflenmektedir. Bu hedef doğrultusunda Habitat karavanı ile yaklaşık 90 köy ve kasabada toplam 13 bin 500 kişiye ulaşılması planlanıyor.

Program uygulamalarına ilişkin görüntülere aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=LLiGCbBJU3U&feature=youtu.be
https://www.youtube.com/watch?v=e_h0OF-Tyzg&feature=youtu.be

TANAP olarak, güzergâhımız üzerindeki bölgelere doğrudan katkı sağlayan bir başka projede daha yer almaktan gurur duyuyoruz.