HİBEBİS
EN

HABERLER

23 Mayıs 2019 GÜNEŞ ENERJİSİ DÖNEMİ BAŞLIYOR

Giresun Ticaret Borsası bünyesindeki fındık lisanslı deposunun elektrik ihtiyacı 3 milyon 500 bin liraya mal olacak güneş enerji santrali projesiyle karşılanması hedefleniyor.

Giresun Ticaret Borsası bünyesindeki fındık lisanslı deposunun elektrik ihtiyacı 3 milyon 500 bin liraya mal olacak güneş enerji santrali projesiyle karşılanması hedefleniyor. Borsa Başkanı Hamza Bölük, AA muhabirine yaptığı açıklamada, borsanın kurulduğu günden itibaren üyeleri ve fındığa değer katan kurumlardan biri olduğunu belirtti. Birçok önemli projelere imza atıldığını ve atılmaya da devam edildiğini vurgulayan Bölük, bunlardan birinin de TANAP Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları hibe destekli fındık lisanslı deposuna güneş enerji santrali kurulması olduğunu aktardı. Bölük, toplam 3 milyon 500 bin liraya mal olacak projeyle deponun tüm elektrik ihtiyacının karşılanacağına işaret ederek, şöyle konuştu: "Depomuzun üzerine fotovoltaik güneş enerji santrali kuracağız. İhale süreci devam ediyor. Projemizin eylül veya ekimde tamamlanmasını hedefliyoruz. Santral ile birlikte depomuzun tüm elektrik ihtiyacını güneşten sağlamış olacağız."

Bölük, santral ile yılda yaklaşık 360 bin lira tasarruf sağlamayı planladıklarını sözlerine ekledi.

TANAP Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenme Politikası hakkında Bilgilendirme
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında Tanap Doğalgaz İletim Anonim Şirketi (“Tanap”) Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenme Politikasını (“Politika”) incelemek ve güncellemeleri takip edebilmek için www.tanap.com adresini ziyaret edebilirsiniz.